Kad pirmo reizi iestājies uz leda, uzsākot ceļojumu mācoties figūru slidošanu, tas ir salīdzināms ar sarežģīta grācijas un precizitātes dejas atklāšanu. Katra slīde un vērtenis nes solījumu atklāt pasauli, kur elegances saplūst ar atlētismu.

Pamatprincipu saprašana un tehniku pārvaldīšana ir būtiska, lai progresētu šajā skaistajā sportā. Vai tu cenšies slīdēt viegli vai pārvarēt izaicinošus griezienus, šis ceļvedis tevi apbruņos ar būtiskajām tehnikām un padomiem, lai droši un izsmalcināti pārvietotos pa ledus virsmu.

Figure Skating pamata jēdzieni

Ja tikai sāc nodarboties ar figūras slidošanu, būtiski ir pārvaldīt pamatus, lai izveidotu stipru pamatu šajā sportā. Pirmā pamata prasme, uz kuru koncentrēties, ir tava poza. Uzturi muguru taisnu, plecus atslābinātus un galvu paceltu, lai saglabātu maigu un pašpārliecinātu izskatu uz ledus.

Tālāk, strādā pie savas līdzsvara, vienmērīgi sadalot svaru abos kājās un nedaudz saliekot ceļus. Šī poza palīdzēs tev manevrēt plūdī un izpildīt dažādas kustības kontroli.

Kad tu attīsties, trenē pamata slidošanas tehniku, lai efektīvi virzītos pa ledus. Atspiedies ar vienu kāju, vienlaikus slīdot uz otras, izmantojot rokas līdzsvara un momentumam.

Turklāt būtiski ir pārvaldīt apstāšanās mākslu drošībai un kontrolei. Trenē sniega plūdēšanas apstāšanos, pagriežot kājas iekšpusē un maigi nospiestot slidošanas zābakus uz ledu.

Būtiskās aprīkojums iesācējiem

Lai sāktu figurešņorēšanu, iesācējiem nepieciešams pamata aprīkojums, kas ietver ledus slidas, atbilstošu apģērbu un aizsargierīces. Šeit ir izklāsts par to, kas būs nepieciešams:

 1. Ledus Slidas: Ieguldiet labās figūras slidošanas slidos, kas der cieši, bet ērti. Sākotnējām slidām jānodrošina ķīla atbalsts un jābūt pirkstiem priekšā, lai saglabātu līdzsvaru un veiktu kustības.

 2. Atbilstošs Apģērbs: Nēsājiet elastīgu un elpojošu apģērbu, kas atvieglo kustības uz leda. Legingi, pieguļoši topsi un cimdi ir izplatīti izvēles. Atcerieties vilkt apģērbu slāņos, jo ledus laukumi var būt vēsi.

 3. Aizsargierīces: Izmeklējiet aizsargierīces, piemēram, cimdus, ceļgalus un elkoņa aizsargus, lai novērstu traumas, mācoties jaunas kustības. Īpaši svarīgi ir sākotnējiem skrējējiem valkāt ķiveri, lai pasargātu no krišanām.

 4. Slidošanas Somiņa: Somiņa palīdzēs jums pārvadāt un aizsargāt jūsu slidas, apģērbu un aprīkojumu. Meklējiet izturīgu somu ar nodalījumiem, lai saglabātu jūsu priekšmetus sakārtotus un labā stāvoklī.

Ar pareizo aprīkojumu jūs būsiet gatavi doties uz ledu un sākt savu figurešņorēšanas ceļojumu ar pašapziņu.

Pareiza slidošanas poza un līdzsvars

Lai saglabātu pareizu slidošanas pozu un līdzsvaru, koncentrējieties uz:

Pievērsiet uzmanību:

Šie galvenie punkti palīdzēs jums kustēties graciozi un pašpārliecināti, sākot savu figūras slidošanas ceļu.

Kodola stiprums līdzsvarai

Jūsu centrālo muskuļu stiprināšana ir būtiska, lai saglabātu pareizu slidošanas pozu un līdzsvaru ledā. Stiprs centrālais muskulatūra palīdz saglabāt līdzsvaru, kontrolēt kustības un novērst traumas, slidojot figūru.

Šeit ir četras galvenās vingrinājumu metodes, lai uzlabotu savu centrālo muskuļu stiprību labākai līdzsvara saglabāšanai:

 1. Plankumi: Uzturejiet plankumu pozīcijā 30-60 sekundes, koncentrējoties uz ķermeņa saglabāšanu taisnā līnijā.

 2. Krievu pagriezieni: Sēdiet uz grīdas, nedaudz noliekoties atpakaļ un pagrieziet ķermeni, lai pieskartosiet grīdai katrā pusē.

 3. Pludināšanas sitiens: Guliet uz muguras, paceliet kājas no zemes un sitienu tās uz augšu un leju pludinājošā kustībā.

 4. Sānu plankumi: Atbalstiet savu ķermeņa svaru uz vienas rokas un kājas sāniem, saglabājot ķermeni taisnu un līdzsvarotu.

Galva un pleci

Irbaudīt, lai jūsu galva un pleci būtu pareizi līdzsvaroti, ir būtiski saglabāt optimālu slidošanas pozu un līdzsvaru ledus laukumā. Uzturiet savu galvu augstu un acis uz priekšu, skatoties tajā virzienā, uz kuru vēlaties slidošanas. Izvairieties no plecu izkausēšanas vai no tā, lai tie izliektos uz priekšu, jo tas var ietekmēt jūsu līdzsvaru un līdzsvaru.

Jūsu galvu vajadzētu turēt augstu, bet relaksēti, ar jūsu zoda paralēlu ledus virsmai. Aktivizējiet savus vēdera muskuļus, lai atbalstītu savu augšējo ķermeni un uzturētu plecus taisni kopā ar gurniem. Pareiza galvas un plecu līdzsvara saglabāšana ne tikai uzlabo vispārējo pozu, bet arī palīdz izpildīt pagriezienus, lēcienus un griezienus ar precizitāti un kontroli.

Īkšķa un potītes līdzsvars

Optimāla slidošanas poza un līdzsvars uz ledus ir atkarīgi arī no pareizas ceļgalu un kāju locītavu izvietojuma. Lai nodrošinātu pareizu ceļgalu un kāju locītavu izvietojumu figūras slidošanā, ievērojiet šos būtiskos padomus:

 1. Ceļi Virs Pēdām: Pārliecinieties, ka jūsu ceļi ir tieši virs jūsu pēdām, kad saliekat ceļus, lai saglabātu stabilitāti un novērstu traumas.

 2. Kājas Stapelētas: Uzturiet savas kājas izvietotas tā, lai tās būtu līdzsvarā ar jūsu ceļiem, nodrošinot stipru pamatu jūsu kustībām.

 3. Aktivizējiet Centra Muskuļus: Aktivizējiet savu centrālo daļu, lai atbalstītu savu pozu un palīdzētu saglabāt pareizu ceļu un kāju locītavu izvietojumu.

 4. Veiciet Līdzsvara Vingrinājumus: Strādājiet pie vingrinājumiem, kas uzlabo jūsu līdzsvaru, lai stiprinātu muskuļus ap jūsu ceļiem un kājām, lai nodrošinātu labāku izvietojumu.

Sākotnējie gājieni, ko jāpārvar pirmajam meistaram

Lai sāktu savu figūras slidošanas ceļu, koncentrējieties uz pamata kustībām, kas veido jūsu prasmes pamatu. Sāciet ar pamata priekšējo un aizmugurējo slidošanu. Tie ir būtiski, lai attīstītu līdzsvaru, kontroli un izjūtu par ledu. Praktizējiet aizsākt ar vienu kāju un slīdošanu ar otru, lai attīstītu spēku un koordināciju. Kad jūtaties ērti ar priekšējo un aizmugurējo kustību, strādājiet pie apstāšanās tehnikām, piemēram, sniega plaukta vai T-formas apstāšanās. Efektīvi apstāties ir būtiski jūsu drošībai uz leda.

Nākamā koncentrējieties uz crossovers pārveidošanu. Crossovers ietver vienas kājas pārkāpšanu pāri citai, slidojot apļveida kustībā. Šī kustība ir būtiska, lai ģenerētu ātrumu un efektīvi navigētu pagriezienos. Progresējot, koncentrējieties uz savu malu pilnveidošanu. Malas ir figūras slidošanas pamats un ietver slidošanu pa asmeni iekšpusē vai ārpusē. Jūsu malu uzlabošana uzlabos jūsu kontroli un plūdumu uz leda.

Padomi līdzsvara un kontroles uzlabošanai

Pēc pamata kustību, piemēram, uz priekšu un atpakaļ slidošanas, apzinies savu līdzsvaru un kontroli, lai uzlabotu savas figūru slidošanas prasmes. Šeit ir daži padomi, kā palīdzēt sasniegt labāku līdzsvaru un kontroli uz ledus:

 1. Svarsedzis: Uztur savu svaru centrā pār slidošanas zābakiem. Izvairies no pārmērīgas noliešanās uz priekšu vai atpakaļ, jo tas var izjaukt tavu līdzsvaru.

 2. Stipra muskulatūra: Stiprini savas centrālās muskuļu grupas, lai palīdzētu stabilizēt savu ķermeni, slidojot. Stipra centrālā zona uzlabos tavu līdzsvaru un kontroli griežos un lēcienos.

 3. Saliecies ceļos: Uztur vieglu kāju salieci, lai absorbētu triecienus un uzturētu stabilitāti. Taisnas kājas var sarežģīt tavu kustību kontroli.

 4. Trenējies bez ledus: Strādā pie līdzsvara vingrinājumiem ārpus ledus, lai uzlabotu savu stabilitāti. Aktivitātes kā joga, pilātes un līdzsvara dēļa vingrinājumi var palīdzēt attīstīt labāku kontroli pār savu kustību uz ledus.

Bieži sastopamie kļūdīšanās jāizvairās

Sākot nodarboties ar figūras slidošanu, atcerieties, ka pareiza poza ir būtiska, jo tā ietekmē jūsu līdzsvaru un sniegumu.

Ņemiet vērā, ka līdzsvars ir galvenais elements, lai veiktu kustības eleganti un ar kontroli.

Koncentrējieties uz precizitāti savās kustībās, lai izvairītos no biežiem kļūdu un uzlabotu savas kopējās prasmes.

Pareizas ķermeņa stājas nozīme

Pareiza poza ir būtiska figūru slidošanā, lai novērstu traumas un uzlabotu sniegumu ledus virsmā. Šeit ir daži izplatītie kļūdainie veidi, kā to izvairīties:

 1. Apgāžoties: Uzturiet muguru taisni, lai saglabātu līdzsvaru un kontroli griešanās un lēcienos.

 2. Stipruma trūkums: Palieciet atpūtai, lai ļautu plūstošiem kustībai un graciozām pārejām uz ledu.

 3. Galvas pozīcija: Izvairieties no skatīšanās uz leju uz savām kājām; vietā tā turiet galvu augstu un acis uz priekšu, lai saglabātu pareizu līniju.

 4. Plecu pozīcija: Uzturiet plecus taisni un līdzināti, lai uzlabotu stabilitāti un izvairītos no liekas slodzes uz ķermeni.

Atlikums – būtisks elements

Lai panāktu pareizu līdzsvaru figūru slidošanā, koncentrējieties uz savas svara vienmērīgu sadalīšanu starp abiem kājām un iesaistiet savas kodola muskuļus stabilitātei. Viena bieži sastopama iesācēju kļūda ir pārāk liela noliešanās uz priekšu vai atpakaļ, kas var izjaukt jūsu līdzsvaru un izraisīt krišanos. Vēl viena kļūda ir nepaturēt ceļus nedaudz saliektus, kas var izraisīt nestabilitāti uz ledus. Atcerieties, lai saglabātu stipru un centrētu pozīciju, jums jālīdzinās galva, pleci, gurni un ceļi vertikāli. Apskatiet zemāk esošo tabulu, lai iegūtu vairāk bieži sastopamu līdzsvara kļūdu, kuras jāizvairās:

Bieži sastopamas kļūdas Kā labot
Pārāk liela noliešanās Scentrējiet svaru
Ceļu neliešana Uzturiet nelielu loci
Ķermeņa nesakritība Nodrošiniet vertikālu līdzinājumu
Stīvums Uzturiet iesaistītu un plūstošu kodolu

Precizitāte kustībās

Lai precīzi veiktu kustības figūru slidošanā, koncentrējieties uz katru soli, izpildot to pārdomāti un precīzi. Lai uzlabotu savu sniegumu, izvairieties no šiem bieži sastopamajiem kļūdu veidiem:

 1. Ķermeņa līdzsvara ignorēšana: Pārliecinieties, ka jūsu ķermenis ir pareizi līdzsvarots katra kustība, lai uzturētu līdzsvaru un kontroli.

 2. Steidzīga pāreju veikšana: Nekāšaties starp kustībām, lai saglabātu precizitāti un grāciju savā sniegumā.

 3. Asu kvalitātes ignorēšana: Koncentrējieties uz tīriem asiem manevros, lai efektīvi demonstrētu savas prasmes.

 4. Roku novietojuma ignorēšana: Pievērsiet uzmanību savu roku novietojumam, jo tas papildina jūsu kustības un uzlabo kopējo precizitāti.

Bieži uzdotie jautājumi

Kā varu novērst traumas, slidojot figūras slidošanā?

Lai novērstu traumas, slidojot figūru slidošanu, koncentrējieties uz pareizu iesildīšanos, izstiepšanos un aizsargierīču lietošanu. Uzturiet pareizu pozu, klausieties savu ķermeni un izvairieties no pamata prasmju apgūšanas pirms sakaru pārvarēšanas. Palieciet droši un baudiet laiku uz leda!

Kādi ir labi treniņi bez ledus laukuma, lai uzlabotu savas slidošanas prasmes?

Lai uzlabotu slidošanas prasmes ārpus ledus, pamēģiniet vingrinājumus, piemēram, iekšējos soļus, kājas locītavas un vingrojumus mīkstajai muskulatūrai. Iekļaujiet līdzsvara vingrinājumus un kardio, lai uzlabotu izturību un spēku. Atcerieties, pareizi izstiepties un uzsildīties pirms katras nodarbības, lai novērstu traumas.

Kā izvēlēties pareizās figūru slidas savam prasmes līmenim?

Izvēloties figūru slidošanas kurpes, ņem vērā savas prasmes līmeni. Sācējiem ieteicams izvēlēties atbalstošas kurpes ar labu potītes atbalstu. Pieredzējušiem slidošanas meistariem varbūt patiks vieglākas kurpes, lai palielinātu elastību. Neaizmirsti iegādāties pareizo izmēru, lai būtu ērti un kontrolētu uz ledus.

Vai man vajadzētu sekojiet kādai konkrētai iesildīšanās rutīnai pirms slidošanas?

Pirms slidošanas sāciet ar dinamiskām izstiepšanām, piemēram, kāju svārstīšanu un rokas apļiem, lai uzsildītu muskuļus. Tad veiciet vieglas slidošanas vingrinājumus, lai sagatavotu savu ķermeni intensīvākiem kustību veidiem. Dzeriet pietiekami daudz šķidruma un klausieties savu ķermeni.

Kādas ir dažas resursu iespējas, lai atrastu figūra slidošanas treneri vai apmācības programmu?

Meklējot figura slidošanas treneri vai apmācības programmu, sāciet ar vietējo ledus laukumu, klubiem vai slidošanas asociācijām. Lūdziet ieteikumus no citiem slidotājiem vai veiciet tiešsaistes pētījumus. Droši sazinieties un ieplānojiet iepazīšanās sesijas.

Secinājums

Kopumā figūriņu slidošana ir izaicinošs, bet apmierinošs sports, kas prasa veltību un praksi. Pārvarot pamatus, izmantojot pareizo aprīkojumu, saglabājot pareizu pozu un koncentrējoties uz iesācēju kustībām, jūs varat uzlabot savu līdzsvaru un kontroli uz ledus.

Atcerieties izvairīties no bieži sastopamām kļūdām un vienmēr meklējiet padomu no trenera vai instruktora, lai palīdzētu jums attīstīties savā figūriņu slidošanas ceļojumā. Turpiniet praksi un nekad nepadodies!