Kad runājam par slidot, bieži vien tiek teikts, ka ‘novēršana ir labāka nekā ārstēšana.’ Slidošanas traumas var būt ikdienišķas, bet ar pareizu zināšanu un piesardzību, jūs varat ievērojami samazināt savu ievainojumu risku uz ledu.

Vai esat pieredzējis slidotājs vai tikai sākat, saprast, kā novērst traumas un efektīvi atgūties no tām, ir būtiski, lai baudītu šo maigo un saistošo sportu.

Tātad, sasiet savas slidas un esiet gatavi slīdēt cauri dažiem būtiskiem padomiem, kas jūs pasargās un palīdzēsiet saglabāt drošību uz leda.

Bieži sastopamie slidotāju traumi.

Braucot ar slidēm, jums visbiežāk var rasties parastas traumas, piemēram, izstiepumi un lūzumi. Šīs traumas bieži notiek sakritīšanas rezultātā uz ledu. Izstiepumi rodas, kad locītavu saites tiek izstieptas vai pārrautas, izraisot sāpes un pietūkumu. Savukārt lūzumi ir kaulu pārrāvumi, kas var būt gan nelieli plaisas, gan nopietnāki lūzumi, kas prasa medicīnisko uzmanību.

Lai novērstu šādas traumas, ir svarīgi valkāt pienācīgu aizsargapģērbu, piemēram, ķivere, plaukstu sargus un ceļa sargus. Turklāt, laba tehnika un līdzsvara prakse var palīdzēt samazināt krišanas risku un traumu iegūšanu. Savu muskuļu stiprināšana ar regulāru vingrinājumu palīdzību arī var uzlabot jūsu kopējo stabilitāti uz leda.

Ja jums tomēr izdodas izstiepties vai saņemt lūzumu, braucot ar slidēm, ir svarīgi nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību. Atpūta, ledus, sasprindzinājums un pacelšana (RICE) var palīdzēt vadīt sāpes un pietūkumu pagaidām. Ievērojot ārsta ieteikumus attiecībā uz ārstēšanu un rehabilitāciju, nodrošināsiet ātrāku un vieglāku atveseļošanās procesu.

Pareizas iesildīšanās nozīme

Pirms dodaties uz ledus, atcerieties, ka pienācīga iesildīšanās ir būtiska, lai saglabātu savu ķermeni gatavu darbībai.

Dinamiskās izstiepšanās var palīdzēt uzlabot elastību un samazināt traumu risku, braucot ar slidas.

Dinamiskās izstiepšanās priekšrocības

Iesāciet dinamisko izstiepšanos pirms slidot, lai optimizētu savu sniegumu un samazinātu traumu risku. Dinamiskā izstiepšanās ietver daļu jūsu ķermeņa kustības un pakāpeniski palielina sasniegumu, ātrumu vai abus. Šeit ir iemesli, kāpēc tas ir būtiski:

 1. Palielināta asins plūsma: Dinamiskā izstiepšanās veicina asinsriti, uzsilda muskuļus un saites.

 2. Uzlabota kustības amplitūda: Aktīva kustība caur pilnu amplitūdu, dinamiskā izstiepšanās uzlabo elastību.

 3. Pastiprināta muskuļu aktivizēšana: Tas sagatavo jūsu muskuļus konkrētajām kustībām, kas nepieciešamas slidot.

 4. Traumu novēršana: Dinamiskā izstiepšanās palīdz sagatavot jūsu ķermeni slidotāja prasībām, samazinot iespēju sasprindzināt vai izstiepties.

Nepalaist garām šo svarīgo soli savā slidotāja rutīnā, lai sniegtu labāko sniegumu un paliktu drošs ledus laukumā.

Traumu riska samazināšana

Optimizējiet savu sniegumu un samaziniet traumu risku, nodrošinot, ka pienācīgi uzsildāties pirms iziet uz ledus savai slidošanas nodarbībai. Laba uzsilde sagatavo jūsu ķermeni slidošanas prasībām, palielinot asinsriti muskuļos, uzlabojot elastību un veicinot koordināciju.

Sāciet ar vieglām aerobām vingrinājumiem, piemēram, skriešanu vai lēkšanu, lai paaugstinātu sirdsdarbības ātrumu. Sekojoši veiciet dinamiskos izstiepšanās vingrinājumus, koncentrējoties uz apakšējo ķermeni, piemēram, kāju svārstīšanos un gūžas aplīšanu, lai atslābinātu muskuļus. Pakāpeniski iekļaujiet konkrētus slidošanas kustības, lai imitētu darbības, ko veiksiet uz leda.

Pareiza uzsilde sagatavo jūsu ķermeni darbībai, padarot jūs mazāk pakļautus stiepumiem, nospiešanām un citām ar slidošanu saistītām traumām.

Būtiska aizsargaprīkojums

Lai nodrošinātu savu drošību slidot, ir būtiski valkāt nepieciešamo aizsargapģērbu. Negadījumi var notikt, bet, sagatavojoties ar pareizo aprīkojumu, jūs varat būtiski samazināt savu traumu risku.

Šeit ir daži galvenie priekšmeti, ko jums vajadzētu iekļaut savā slidotāja aprīkojumā:

 1. Ķivere: Aizsargājiet savu galvu no iespējamiem kritieniem un sadursmēm, valkājot pareizi piestiprinātu ķiveri, kas ir paredzēta slidotājiem.

 2. Atpakļu aizsargi: Amortizējiet savas gurnus un asti ar atpakļu aizsargiem, lai minimizētu kritienu ietekmi uz cieto ledus virsmu.

 3. Pulksteņa aizsargi: Atbalstiet un aizsargājiet savus plaukstas no plaisām vai sapīšanās, kas var rasties kritiena laikā.

 4. Ceļgala aizsargi: Nodrošiniet savus ceļgalus, valkājot ceļgala aizsargus, kas piedāvā amortizāciju un atbalstu, lai novērstu traumas, nonākot uz ceļgaliem.

Metodes traumu novēršanai

Izmantojiet iedzildīgu iedzildīgu rutīnu savā slidotāja sesijā, lai sagatavotu muskuļus un samazinātu traumu risku. Sāciet ar vieglām kardiovaskulārām vingrinājumiem, piemēram, skriešanu vai izplešanās lēkšanas, lai palielinātu asinsriti un uzsildītu ķermeni.

Sekojiet tam ar dinamiskiem izstiepšanās vingrinājumiem, koncentrējoties uz kājām, gūžām un vēdera muskuļiem, lai uzlabotu elastību un kustības diapazonu. Pareizu slidošanas tehniku apgūšana ir būtiska, lai novērstu traumas. Pārliecinieties, ka saglabājat labu pozu, nedaudz saliekot ceļus, un vienmērīgi sadaliet svaru abās slidošanas slēdēs, lai samazinātu muskuļu un locītavu slodzi.

Papildus, iemācieties pareizi kritienus, lai minimizētu ietekmi uz ķermeni, ja zaudējat līdzsvaru. Iesildot zemāka ķermeņa muskuļus ar ārpuses treniņiem, piemēram, kājām un solīšiem, var arī palīdzēt uzlabot stabilitāti un novērst krišanos.

Bez tam, klausieties savu ķermeni un atpūtieties, ja nepieciešams, lai novērstu pārslodzi. Iekļaujot šīs tehnikas savā ikdienas rutīnā, jūs varat baudīt laiku uz leda, vienlaikus minimizējot traumu risku.

Nekavējoties reaģējiet uz traumām

Gadījumā, ja ievainojaties slidot, reaģēšana nekavējoties ir būtiska, lai samazinātu turpmākos bojājumus un veicinātu ātru atveseļošanos. Šeit ir, ko jums vajadzētu darīt:

 1. Pārtrauciet slidot: Jau pirmajā sāpju sajūtā vai ievainojuma konstatēšanā nekavējoties pārtrauciet slidot, lai novērstu problēmu pasliktināšanos.

 2. Novērtējiet situāciju: Paņemiet brīdi, lai novērtētu ievainojumu. Pārbaudiet vai ir pietūkums, zilumi vai deformācijas, kas var norādīt uz nopietnāku problēmu.

 3. Lietojiet R.I.C.E. metodi: Atcerieties akronīmu R.I.C.E. – Miers, Ledus, Kompresija, Pacelšana. Atpūtiet ievainoto vietu, uzklājiet ledus, lai samazinātu pietūkumu, izmantojiet kompresiju, lai atbalstītu ievainojumu, un paceliet ievainoto ekstremitāti, ja iespējams.

 4. Meklējiet medicīnisko palīdzību: Ja ievainojums ir smags, neuzlabojas vai jūtat būtiskas sāpes, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību. Ir būtiski saņemt profesionālu novērtējumu un ārstēšanu, lai nodrošinātu pareizu sadzīšanu.

Atjaunošanās stratēģijas rullētājiem

Atjaunojoties no slidotāja traumām, atcerieties atpūsties un uzklājiet ledus, lai samazinātu iekaisumu.

Fizioterapija var palīdzēt jums atgūt spēku un elastību ievainotajā zonā.

Pakāpeniski atgriezieties slidot, lai novērstu atkārtotu traumu un ļautu ķermenim izārstēties.

Atpūta un ledus

Pēc intensīvas slidotāja sesijas atceries, ka atpūta un ledus uzklāšana uz sāpošajām vietām ir svarīgi soļi tava atveseļošanās procesā. Šeit ir četras padomi, kā efektīvi atpūsties un uzlikt ledus savām traumām:

 1. Atpūta: Dod savam ķermenim laiku dziedēt, ņemot pauzi no slidotāja un intensīvām aktivitātēm.

 2. Ledus: Uzklāj ledus maisiņu uz skartajām vietām 15-20 minūtes katras dažās stundās, lai samazinātu iekaisumu un sāpes.

 3. Kompresija: Izmēģini kompresijas saiti, lai palīdzētu kontrolēt pietūkumu un nodrošinātu atbalstu bojātajai vietai.

 4. Paaugstināšana: Paaugstini bojāto vietu virs sirds līmeņa, lai turpmāk samazinātu pietūkumu un veicinātu ātrāku dziedināšanos.

Fizioterapija

Lai palīdzētu jums atveseļoties un uzlabotu slidošanas sniegumu, iekļaujot mērķtiecīgas fizioterapijas vingrinājumus, var būt ļoti noderīgi. Fizioterapija var palīdzēt jums atgūt spēku, elastību un līdzsvaru pēc slidošanas traumas.

Pieredzējuši terapeiti var izstrādāt personalizētu programmu, lai risinātu jūsu konkrētās vajadzības, koncentrējoties uz jomām, piemēram, ķermeņa stabilitāti, ceļa spēku un pamatstabilitāti. Šie vingrinājumi var uzlabot jūsu vispārējo ķermeņa mehāniku, samazinot nākotnes traumu risku un uzlabojot jūsu slidošanas prasmes.

Pakāpeniska atgriešanās slidošanā

Iekļaujot pakāpenisku atgriešanos uz riteņošanu pēc fizioterapijas kursa pabeigšanas, var palīdzēt gludi pārejai atpakaļ uz ledus, vienlaicīgi stiprinot ķermeni un uzlabojot slidošanas prasmes. Lai palīdzētu atveseļošanās procesam, ievēro šos soļus:

 1. Sāc lēni: Sāc ar pamata slidošanas kustībām, lai novērtētu savu komforta līmeni.

 2. Koncentrējies uz tehniku: Pievērs uzmanību pareizai formas un tehniskās prasmes iegūšanai, lai novērstu atkārtotu traumu.

 3. Palielini intensitāti pakāpeniski: Lēnām palielini slidošanas ilgumu un intensitāti laika gaitā.

 4. Klausies savu ķermeni: Uzmanies uz jebkādiem diskomforta vai sāpju pazīmēm un pielāgo savu slidošanas rutīnu atbilstoši.

Konsultēšanās ar veselības aprūpes profesionāļiem

Adresējot ledus slidošanas traumas, ir būtiski meklēt vadību no veselības aprūpes speciālistiem pareizai diagnozei un ārstēšanai. Ja jums ir notikusi traumas un jūtat pastāvīgu sāpes, tūskas vai ierobežotu kustību, nekavējoties pierakstieties pie veselības aprūpes speciālista.

Ārsts vai sporta medicīnas speciālists var veikt rūpīgu novērtējumu, lai noteiktu traumas apjomu un ieteiktu efektīvāko ārstēšanas plānu. Viņi var ieteikt attēlošanas testus, piemēram, rentgena vai MRI skenēšanu, lai iegūtu skaidrāku priekšstatu par traumas smagumu.

Papildus konsultēšanās ar fizioterapeitu var palīdzēt jums atgūt spēku, elastību un līdzsvaru ar mērķtiecīgām vingrinājumu un rehabilitācijas tehnikām, kas pielāgotas jūsu konkrētai traumai. Atcerieties, agrīna iejaukšanās un pareiza medicīniskā vadība ir būtiski, lai novērstu ilgtermiņa komplikācijas un paātrinātu atveseļošanās procesu.

Nenovērsiet pastāvīgu diskomfortu vai nedomājiet, ka tas pats no sevis atrisināsies — prioritizējiet savu veselību un labklājību, meklējot profesionālu medicīnisko padomu laicīgi.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai ir kādi specifiski vingrojumi vai izstiepšanās, kas var palīdzēt uzlabot līdzsvaru un stabilitāti ledū?

Lai uzlabotu savu līdzsvaru un stabilitāti ledus virsū, iekļaujiet vingrinājumus kā vienas kājas stāvoklis, sēžamvietas un vingrojumi centrālajai daļai. Šo teritoriju stiprināšana var uzlabot jūsu kontroli un samazināt krišanu risku, slidojot pa ledus.

Vai vairāku apģērbu kārtu nēsāšana var palīdzēt novērst ievainojumus, kritot uz ledus?

Vairāku apģērbu kārtu valkāšana var nodrošināt papildu polsterējumu un aizsardzību gadījumā, ja kritīsiet uz ledus. Šis papildu polsterējums var palīdzēt absorbēt daļu sitiena un samazināt traumu risku slidotājai.

Kāda veida slidotāju aktivitāte (figūras slidošana, hokejs, ātruma slidošana) ietekmē noteiktu traumu risku?

Kad nodarbojaties ar dažādām slidotavas aktivitātēm, piemēram, figūras slidošanu, hokeju vai ātrslidošanu, konkrētu traumu risks ir atšķirīgs. Katrs veids uzliek īpašas prasības jūsu ķermenim, ietekmējot traumu iespējamību, piemēram, izstiepumus, šķautnes vai lūzumus.

Vai ir kādi uztura vai uzturvielu ieteikumi, kas var palīdzēt novērst traumas un atveseļošanos ledus slidošanas laikā?

Lai palīdzētu novērst traumas un atveseļošanos slidošanai uz ledus, ņemiet vērā uztura pielāgojumus. Līdzsvarota olbaltumvielu, ogļhidrātu un vitamīnu uzņemšana var atbalstīt muskuļu atjaunošanos un kopējo veselību. Dzeriet pietiekami daudz šķidruma un pareizi barojiet savu ķermeni, lai iegūtu optimālu sniegumu uz ledus.

Kādas ir alternatīvās šķēršļu treniņa formas, kas var noderēt ledus slidotājiem, lai novērstu traumas un uzlabotu kopējo sniegumu?

Lai uzlabotu slidošanas prasmes un novērstu traumas, izmēģiniet apmācību ar citām aktivitātēm, piemēram, riteņbraukšanu, peldēšanu vai jogu. Šie alternatīvie veidi uzlabos jūsu spēku, elastību un līdzsvaru, kas ir būtiski, lai uzlabotu veiktspēju un novērstu traumas.

Secinājums

Tātad atcerieties, kad dodaties uz ledus, vienmēr pienācīgi iesildieties un valcējiet pareizo ekipējumu, lai novērstu traumas.

Paturiet prātā savu tehniku, lai izvairītos no negadījumiem, un ja jums tomēr notiek kāda traģēdija, meklējiet nekavējoties palīdzību un ievērojiet atveseļošanās padomus.

Nekautrējieties konsultēties ar veselības aprūpes speciālistiem jebkuros jautājumos.

Ņemot vērā šos piesardzības pasākumus, jūs varat baudīt laiku uz leda droši un pašpārliecināti.

Priecīgu slidot!