Cilvēkiem ir dažādi priekšstati par ziemu. Ir tādi, kas auksto laiku pacieš kā zobu sāpes, nevar sagaidīt, kad beidzot atkal pienāks vasara, bet ir arī tādi, kuri gluži otrādi priecājas, ka zemi klāj sniegs un gaisa temperatūra noslīd zem nulles. . Kāpēc? Jo tas nozīmē, ka var ļauties ziemas priekiem – slēpošanai, šļūkšanai no kalna, snovbordam un, protams, slidošanai. Un slidot var ne tikai slidotavās, bet arī vietējos dīķos un ezeros, ja vien tie ir aizsaluši ar pietiekami biezu ledus kārtu. Nekad nav par vēlu iemācīties slidot, tāpēc esam sagatavojuši tev padomus, kā sagatavoties kāpt uz ledus.

Pirmais uzdevums, kas jums jādara, ir parūpēties par atbilstoša apģērba un slidu atrašanu. Apģērbam jābūt tādam, lai jūs varētu brīvi pārvietoties. Tāpat nevajadzētu valkāt pārāk biezu apģērbu, jo svīšana un pēc tam nosalšana veselībai nenāks par labu.

Savukārt  slidas ieteicams izvēlēties  , valkājot vilnas zeķi. Bērniem slidas var būt viena izmēra vai lielākas, pretējā gadījumā pēc mēneša slidas būs par mazu un būs jāpērk jaunas. Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem slidošanā ir slidu zābaku pareiza šņorēšana. Ja tas tiek darīts nepareizi, piemēram, pārāk cieši, to būs grūti pārvietot.

Jāatceras, ka slidu augšdaļa ir jāpievelk un jāpiesien nedaudz vaļīgāk nekā apakšdaļa, lai, pārvietojoties pa ledu, būtu iespējams ērti veikt dažādas kustības, un arī pietupties. Ja šo darbību laikā slidas sašņorēsiet pārāk cieši, jūs jutīsiet, kā slidu zābaki iegremdējas jūsu ādā. Tā tam nevajadzētu būt. Tajā pašā laikā slidām stingri jāturas uz kājas, lai tās neļodzītu.

Lai iemācītos pareizi slidot, jāizvēlas pareizais slidu veids. Slidošanas treneri stāsta, ka hokeja slidas parasti ir ērtākas iesācējiem. Mācoties slidot ar hokeja slidām, atsperošana tiek veikta uz sāniem, bet, izmantojot daiļslidas, ir jāatsperas ar slidā iebūvētiem iegriezumiem.

Ja meklē savas pirmās slidas, interneta veikalā 220.lv atradīsi plašu preču klāstu. Šeit pieejamas daiļslidošanas un hokeja slidas gan vīriešiem, gan sievietēm, kā arī bērniem. Atliek vien atzīmēt sev interesējošo slidu veidu un varēsi izvēlēties tieši sev tīkamākās slidas. Turklāt jums pat nebūs jāiziet no mājas!
Mācot mazam bērnam slidot, sākumā ir svarīgi būt viņa tuvumā. Labākais veids, kā pārliecināties, ka mazais negūst savainojumu, ir slidošanas laikā turēt viņu no muguras, zem padusēm. Lai nebūtu visu laiku jālocās, var aplikt bērnam ap krūtīm šalli un to turēt, tādējādi palīdzot bērnam saglabāt līdzsvaru.
Viena no lietām, no kā baidāmies, mācoties slidot paši, kā arī palīdzot citiem iemācīties slidot, ir kritiens un avārija. Taču jāatceras, ka, mācoties slidot, slēpot vai, piemēram, braukt ar velosipēdu, izvairīties no kritiena ir gandrīz neiespējami. Ikviens, kurš to ir darījis, noteikti piekritīs, vai ne? Taču, ja vēlies pasargāt sevi vai bērnu no traumām, līdzīgi kā skrituļslidās, slidojot pa ledu vari izmantot arī ceļu un elkoņu aizsargus un ķiveri.
Ir jauki, ja vecāki vēlas iemācīt saviem bērniem slidot, taču bieži rodas jautājums – kāds ir labākais vecums, kad var sākt vest mazo uz slidotavu?

Pirmkārt, jāņem vērā, ka katrs gadījums ir individuāls. Slidošanas treneri norāda, ka ir vecāki, kuri ņem slidot bērnus, kuriem nav pat divu gadu. Tomēr vislabākais vecums šādu darbību apguvei ir divi līdz trīs gadi. Šajā laikā kucēni sāk labāk uztvert un saprast apkārt notiekošo, un tāpēc viņus būs vieglāk apmācīt. Taču, ja jūtat, ka jūsu bērns nemaz nav sajūsmā par slidošanu, nevajag to viņam uzspiest. Ir daudz citu sporta veidu, ko spēlēt. Tāpat, ja pirmajā gadā neizdodas pierunāt bērnu slidot, pēc gada varat mēģināt vēlreiz.

Mācot bērnus slidot, neaizmirstiet pašiem uzkāpt uz slidām un kopā ar bērniem izbaudīt šo jautro nodarbi. Ja vēl nekad neesi to mēģinājis, varbūt beidzot ir pienācis laiks sākt mācīties ko jaunu?
Vecāki bieži uztraucas par to, vai viņiem pašiem ir jāprot slidot, ja viņi vēlas apmācīt savu atvasi. Slidošanas treneri norāda, ka hallēs ir aizliegts ņemt līdzi apavus uz ledus, tāpēc tas nozīmē, ka slidas būs jāuzvelk arī pieaugušajiem, ja viņi vēlēsies palīdzēt bērniem apgūt slidot.

Vēl viens padoms – ja esat uz ledus kopā ar bērnu, nevajag viņu turēt rokās, jo, ja gadās nokrist, gan jūs, gan bērns sasitīsiet viens otru daudz spēcīgāk, nekā tad, ja bērns nokrīt uz savām kājām.
Atcerieties, ka slidošanas prasmes nerodas no viena slidotavas apmeklējuma. Ja jūs patiešām vēlaties iemācīties slidot, jums tas jādara regulāri. Tajā pašā laikā ir arī jāpārliecinās, ka slidojat pareizi. Treneri iesaka pievērst uzmanību tam, lai slidošanas laikā ceļgali būtu nedaudz saliekti, kā arī izmantotas slidu malas. Kad bērni mācās slidot, viņi drīkst izmantot tikai slidu iekšējās malas, bet derētu gan ārmalas, gan iekšmalas.

Slidošana ir nodarbe, kas piemērota visu vecumu cilvēkiem. Protams, katram pašam jānovērtē savas spējas pirms uzkāpšanas uz slidām. Taču, ja veselība atļauj, noteikti vajadzētu izmēģināt slidošanu, jo šis sporta veids palīdz ne tikai uzturēt labu fizisko formu, bet arī ļauj jautri pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem. Apgūstot šo sporta veidu, jums būs vēl viens iemesls gaidīt nākamo ziemu.